AMD wprowadziła dzisiaj do kanału sprzedaży komponentów nowy akcelerowany procesor AMD A10-7800. Nowe APU zostało wyprodukowane w procesie technologicznym 28 nm i tak jak inne wydane ostatnio procesory dla podstawki FM2+ należy do rodziny Kaveri. Produkt oferuje cztery rdzenie Steamroller rozłożone na dwa moduły z 4 MB pamięci podręcznej (2 x 2 MB) drugiego poziomu.

W połączeniu z technologią Mantle nowy procesor AMD A10-7800 umożliwia uzyskanie jeszcze lepszej wydajności w wielu grach partnerów objętych programem AMD Gaming Evolved. Wyposażone w technologie AMD Quick Stream, AMD Steady Video i AMD TrueAudio akcelerowane procesory AMD Serii A łączą też kompletną funkcjonalność, aby zapewnić rzeczywisty obraz i dźwięk. APU wspiera rozdzielczości UltraHD (4K) i nowe ulepszenia w obróbce wideo, które sprawiają, że filmy 1080p mają wyglądać "lepiej" po przeskalowaniu na monitor lub telewizor UltraHD.

AMD A10-7800 taktowany jest zegarem 3,5 GHz, a w trybie TurboCore częstotliwość pracy zwiększana jest do 3,9 GHz. Z APU zintegrowany jest układ graficzny z serii Radeon R7 oferujący 512 procesorów strumieniowych. GPU obsługuje biblioteki AMD Mantle oraz DirectX 11.2.

Ponadto firma AMD także ogłosiła wprowadzenie na rynek akcelerowanych procesorów AMD A8-7600 i AMD A6-7400K, które są idealne dla konsumentów szukających możliwości modernizacji, aby poprawić możliwości swojego komputera w aplikacjach i pracy. Dzięki zunifikowanej infrastrukturze bazującej na gnieździe FM2+ użytkownicy procesorów APU firmy AMD mogą konstruować jeszcze mniejsze urządzenia, które posłużą im za sprzęt do grania lub do domowej rozrywki (HTPC).

Dzięki modułom pamięci AMD Radeon użytkownicy mogą skorzystać z technologii AMD AMP, która pozwala jeszcze bardziej zwiększyć wydajność i możliwości w grach. Moduły AMD Radeon R9 2400 Gamer Series zostały przetestowane i otrzymały certyfikat do wykorzystywania ich razem z akcelerowanymi procesorami AMD Serii A10.

Cena za nowe APU AMD ma wynosić od 140 do 150 dolarów.