Do sieci trafiły kolejne informacje dotyczące kart graficznych AMD Radeon z seri R9 300. Tym razem dotyczą one premiery nowych modeli, które mają pojawić się 18 czerwca. Wcześniej jednak oczekujemy odświeżonych modeli znanych dobrze układów, a dopiero później urządzenia oparte o rdzenie Fiji XT i Fiji Pro. Możliwe, że te ostatnie będą pokazane podczas targów E3.

Pisaliśmy już Wam o wprowadzeniu AMD Radeon R9 300 na rynek OEM. To produkty dobrze znane są użytkownikom, ale pod innymi nazwami. Według nieoficjalnych informacji standardowe produkty przeznaczone na rynki konsumencki trafią w połowie czerwca. Niestety nie powinniśmy oczekiwać wtedy premiery flagowych kart z tej serii. Na urządzenia z układem Fiji XT musimy poczekać do 24 czerwca. Podczas wspomnianych targów E3 firma AMD wraz z serwisem PC Gamer planuje przeprowadzić panel poświęcony grom komputerowym.

Niestety specyfikacja nowych kart nadal nie jest znana. Wiemy jednak, że zastosowane zostaną pamięci HBM1 o pojemności 4 lub 8 GB. Na pokładzie znajdzie się zapewne 4096 procesorów strumieniowych, a chip będzie taktowany zegarem 1 GHz. Karty mają być na tyle małe, że zamontujemy je w obudowach SFF. Prawdopodobnie AMD postawi na ich chłodzenie cieczą.