Nowe rozwiązania i możliwości nadeszły niestety przynosząc ze sobą również nowe kłopoty. Właściciele smartfonów z serii Nexus 6P po przeprowadzeniu aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania spotkała niemiła niespodzianka polegająca na... samoistnym wyłączaniu się ich telefonów.

Jak relacjonują redaktorzy portalu Phandroid, najczęściej do wyłączania się telefonów dochodzi wówczas, kiedy poziom naładowania akumulatora spada do 15%. Nie jest to jednak regułą, ponieważ podobne incydenty zdarzały się również przy 20- oraz 30-procentowym poziomie akumulatora. Niektórzy skarżą się nawet, że telefon wyłączył się, kiedy system sygnalizował jeszcze 60% naładowania baterii.

Jakby tego było mało, urządzenie po takim psikusie uruchomić można jedynie po podłączeniu go do ładowarki. Czyżby Nexus 6P miałby przestać pełnić funkcję urządzenia przenośnego? :(

Huawei, jako firma odpowiedzialna za produkcję urządzeń w oficjalnym komunikacie powiadomiła, że za problemy z telefonami odpowiedzialne jest Google i to po stronie firmy z Mountain View leży również obowiązek naprawy usterki. Na chwilę obecną brak jednak jakichkolwiek wiadomości o łatkach ze strony autorów oprogramowania.

Jeśli więc należycie do grona posiadaczy Nexusa 6P, pozostaje Wam niestety uzbrojenie się w cierpliwość... i ładowarki.