W sierpniu 2018 roku Apple stał się pierwszą amerykańską firmą wycenianą na 1 bilion dolarów. Analitycy nie musieli długo czekać, by przyznać, że imperium Apple może się dalej rozwijać, a od dzisiaj kapitalizacja rynkowa Apple oficjalnie podwoiła się, osiągając 2 biliony dolarów.

To sprawia, że Apple jest pierwszą spółką publiczną, która kiedykolwiek osiągnęła kapitalizację rynkową w wysokości 2 bilionów dolarów. Kiedy Apple osiągnął 1 bilion dolarów, każda akcja w firmie była warta 207,05 dolarów, a od dzisiaj każda akcja jest warta 467,80 dolarów. Tę liczbę , pomnóżmy przez liczbę istniejących akcji, a następnie otrzymamy 2 biliony dolarów całkowitej kapitalizacji rynkowej.

Jak zwykle, giełda jest nieustannie zmieniającą się siłą, więc Apple może spaść poniżej 2 bilionów dolarów kapitalizacji rynkowej, chociaż biorąc pod uwagę, że firma rosła średnio o 3,5 procent tygodniowo od początku czerwca.

W tym momencie Apple podniósł swoją wartość, dodając szereg usług subskrypcyjnych do swojego arsenału, w tym Apple News , Apple Music i Apple TV . We wrześniu Apple ogłosi również iPhone'a nowej generacji, co spowoduje jeszcze większe wahania na giełdzie.