Firma Corsair planuje wprowadzić nową serię zasilaczy na rynek. Otrzymają one nazwę RMx i będą oferowały w pełni modularne okablowanie, a także bardzo dużą sprawność.

Nowe konstrukcje zostaną wykonane przy wykorzystaniu najwyższej jakości kondensatorów, które mogą pracować w temperaturze do 105 stopni Celsjusza. Otrzymają one zabezpieczenia OVP, UVP, OPP, OTP, OCP i SCP, a ich wydajność potwierdza certyfikat 80Plus GOLD. Oznacza on, że zasilacze pod pełnym obciążeniem pozwalają na przetworzenie 90% pobieranej energii. To również skutkuje mniejszym nagrzewaniem się, dzięki czemu wentylator 135 mm będzie mógł pracować wolniej i ciszej. W sklepach znajdziemy jednostki o mocy 550 W, 650 W, 750 W, 850 W i 1000 W. Są one w całości modularne, co oznacza, że możemy nawet odpiąć kabel z wtyczką ATX. Wśród kabli znajdziemy także te ze złączem 2x EPS, jedno Floppy, dwanaście Molex, osiem złącz PCI-E oraz jedenaście SATA.

Nowe modele można zamawiać już w zagranicznych sklepach. Wersja o najniższej mocy kosztuje 109,99 dolarów, a model 1000 W to wydatek rzędu 179,99 dolarów. Producent udziela na nie aż 7 lat gwarancji. Nie wiemy kiedy pojawią się one w Polsce, ale powinno to mieć miejsce już niedługo.