UPC Polska zwiększa zasięg swojej usługi UPC Wi-Free. Jest to bezpłatna sieć hot-spotów, którą tworzą modemy Wi-Fi użytkowników Internetu UPC. Z usługi mogą korzystać klienci UPC posiadający usługi internetowe o szybkości 30 Mb/s i wyższej.

Dzięki dzisiejszej aktualizacji modemów usługa UPC Wi-Free jest już dostępna także na terenie Krakowa. Do tej pory usługa pilotażowo świadczona była w Sopocie.

UPC Wi-Free to łatwy, szybki i darmowy dostęp do Internetu UPC - w kraju, a w przyszłości także w wybranych krajach Europy dla klientów UPC.

Jak to działa?


Wystarczy, by klienci znajdowali się w zasięgu sieci UPC Wi-Free, by być online i korzystać bez ograniczeń z zalet Internetu UPC. Usługa pozwala na przeglądanie stron www, odbieranie i wysyłanie wiadomości e-mail, korzystanie z portali społecznościowych czy słuchanie muzyki online oraz oglądanie wideo.

Jak skorzystać?


Z usługi UPC Wi-Free mogą korzystać wszyscy klienci Internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 30 Mb/s, wyposażeni w urządzenie umożliwiające połączenie z siecią Wi-Fi (np. smartfon, tablet, laptop). Usługa zostanie automatycznie włączona, ale każdy klient będzie mógł ją wyłączyć w systemie Moje UPC (opcja opt-out). Aby zalogować się do sieci Wi-Free wystarczy nr ID klienta oraz jego numer PESEL.

Sieć Wi-Fi udostępnić mogą z kolei ci klienci, którzy korzystając z internetu od 30 Mb/s posiadają też odpowiedni modem (Thomson TWG 870, Technicolor TC 7200, Cisco EPC 3925).

Bezpieczeństwo


Użytkownicy UPC Wi-Free nie mają dostępu do domowej sieci Wi-Fi klienta oraz do urządzenia, z którego klient korzysta. Na sieć Wi-Free przeznaczone jest dodatkowe, oddzielne pasmo pobierania danych, co w żaden sposób nie wpływa na prędkość łącza, z którego korzystają klienci.

[Łukasz Szewczyk]