Firma Micron rozpoczęła dostawy pierwszych kości pamięci GDDR5, które zostały wyprodukowane w 20 nm procesie technologicznym. Niestety nie zdradzono dokładnej specyfikacji tych chipów, ale prawdopodobnie chodzi o moduły 8-gigabitowe pokazane na początku 2015 roku.

Informację o wysyłkach przekazał prezes przedsiębiorstwa pan Mark Adams. Nie podano niestety żadnych danych odnośnie modułów GDDR5. Nie ma ich nawet na liście dostępnych produktów. Przypuszcza się, że chodzi jednak o kości o pojemności 8 Gb, ponieważ ich produkcję rozpoczęto w styczniu tego roku w procesie 20 nm. Takie rozwiązanie pozwoli na obniżenie kosztów produkcji modułów. Będą one wykorzystywane przede wszystkim w kartach graficznych i konsolach PlayStation 4. W tej chwili w tej konsoli znajdziemy szesnaście 4 gigabitowych kości. Po udostępnieniu modułów 8 Gb będzie możliwe zredukowanie kosztów.

Pamięci Microna to przede wszystkim duża szansa dla samego producenta, którego przychody spadły o 8 procent w stosunku do poprzedniego okresu. Podobno jest to efekt słabej kondycji rynku PC.