Wczoraj na Facebooku uruchomiono usługę nadawania na żywo - Live Video. Opcja dostępna jest dla każdego użytkownika (wbrew wcześniejszym domysłom, które zakładały, że dostęp do niej będą mieli wyłącznie nieliczni celebryci).

Najpopularniejszy serwis społecznościowy świata wbija się tym samym w aplikacje takie jak choćby Periscope. Jak się okazuje start usługi to tylko początek. Zuckerberg przeprowadza druzgocący atak na konkurencję i w ramach przedsięwzięcia proponuje wsparcie finansowe wybranym mediom - propozycje dostali między innymi New York Times czy BuzzFeed. Facebook płaci tym portalom za korzystanie z nowej usługi.

Wiadomo było, że portal Marka Zuckerberga przeznacza pewne kwoty na sponsorowanie celebrytów - teraz doszły do tego całe koncerny medialne. Trudno powiedzieć ile wynoszą stawki, jednak na pewno nie należą one do najniższych.

Obecnie branża strumieniowania wideo zdominowana jest przez usługi takie jak Periscope czy YouTube, który również od jakiegoś czasu interesuje się przesyłaniem transmisji live. Czy Facebook zgarnie w tym przemyśle swoją część tortu? Czas pokaże