Facebook wprowadza Facebook Groups, nową aplikację od Creative Labs . Jej zadaniem jest nie tylko pośredniczenie w wymianie informacji, ale przede wszystkim łączenie ludzi mających wspólne zainteresowania, pasje i cele.

Aplikacja Facebook Groups została stworzona z myślą o wielowątkowych konwersacjach, umożliwiając użytkownikom proste i szybkie udostępnianie treści oraz poruszanie się między grupami.

Korzystanie z aplikacji jest proste i przejrzyste. Facebook Groups ułatwia prowadzenie dyskusji, planowanie i współpracę. Żadna informacja nie zaginie pośród wymienianych maili i wiadomości.

Uproszczony system powiadomień, daje użytkownikom pełną kontrolę nad czasem i sposobem ich otrzymywania. Aplikacja umożliwia kontakt ze wszystkimi znajomymi z Facebooka, także tymi, którzy nie mają osobnej aplikacji Facebook Groups.

Grono odbiorców treści jest zawsze widoczne. Przy zakładaniu nowej grupy lub dołączaniu do już istniejącej, użytkownik w prosty sposób może sprawdzić komu i w jakim stopniu udostępnia swoje informacje.

Odkrywanie nowych grup jest jeszcze łatwiejsze. W zakładce Discover, użytkownicy znajdą sugerowane na podstawie swoich polubień, znajomych i miejsca zamieszkania, Grupy, które mogą ich zainteresować.

Z grup na Facebooku w dalszym ciągu można korzystać poprzez główną aplikację Facebooka oraz w wersji przeglądarkowej serwisu. Aplikacja Facebook Groups jest od dziś dostępna we wszystkich krajach, dla urządzeń z systemami iOS oraz Android.

[Łukasz Szewczyk]

Firma ProLine aktywnie uczestniczy w portalach społecznościowych. Zapraszamy do kontaktów przez kanały socialmedia: