Cały świat czeka na premierę Samsunga Galaxy S8 a internet dzień za dniem przynosi nowe, mniej lub bardziej wiarygodne wiadomości na temat nowego smartfona? Ile można? Porozmawiajmy dla odmiany o Samsungu Galaxy S9!

Koreańczycy coraz poważniej myślą o postawieniu kolejnego kroku w procesie modernizacji swojej litografii. Jak informują redaktorzy portalu The Android Soul, z początkiem 2018 roku firma Samsung przesiądzie się na 7-nanometrowy proces technologiczny, w którym to najprawdopodobniej zostanie wykonany procesor smartfona Galaxy S9.

Doniesienia te nie wzięły się znikąd. Ich źródłem jest dr. Heo Kuk, pracujący w jednym z oddziałów Samsunga. Jak donosi Kuk, Koreańczycy zamierzają zwiększyć swoją rynkową przewagę dzięki wykorzystaniu 7-nanometrowej litografii. Zmiana ma przyczynić się do wzrostu wydajności i zmniejszeniu zapotrzebowania na energię elektryczną.

Oficjalnie nie wiadomo co prawda jakie chipy będą produkowane według nowych standardów, ale nie trzeba być geniuszem, aby domyślić się, że wśród nich znajdzie się własnie układ Exynos przeznaczony dla Galaxy S9.

Tym samym obok TSMC firma zostanie drugim producentem wytwarzającym swoje produkty w 7-nanometrowym procesie.