Szef Intela, Brian Krzanich, jest jednak sceptycznie nastawiony do zmian, jakie zajdą na rynku po oficjalnej premierze Windows 10. Procesorowy gigant nie ma większych złudzeń na temat wpływu Windows 10 na rynek PC, który albo utrzyma się na tym samym poziomie, albo nawet spadnie o około 5%.

Windows 10 zbliża się wielkimi krokami i wiele firm związanych z branżą komputerową pokłada w systemie firmy z Redmond duże nadzieje. W rozwój branży PC m.in. wierzy dyrektor generalny AMD Lisa Su, która uważa, że rynek PC jest bardzo nieprzewidywalny, więc wszystko się może zdarzyć.

Według prezesa firmy Intel prognozy długoterminowe wskazują, że rynek PC powinien być albo stały, albo będzie się nieznacznie kurczył, tak jak ma to miejsce do tej pory. Nowy system Microsoftu może tylko w krótkim czasie zwiększyć popyt na komputery i podzespoły.

Według szacunków ekspertów w bieżącym roku Intel sprzeda od 46 do 50 mln. procesorów do tabletów, jednak w segmencie procesorów dla smartfonów osiągnięcie podobnych wskaźników nie będzie łatwe. Mimo tego Intel ma spore szanse zdobyć 2-4% rynku.