Pojawiają się coraz to nowsze informacje na temat mobilnych układów Intela z serii Skylake. Procesory będą dostępne w trzech wersjach: "H" - dla urządzeń o wysokiej wydajności np. laptopy dla graczy, stacje robocze, "U" - dla ultrabooków oraz mainstreamowych laptopów oraz "Y" - w urządzeniach energooszczędnych z chłodzeniem pasywnym.

Ta ostatnia seria ma pozostać w marce "Core M", która miała swój debiut we wrześniu. Na jej pokładzie znajdziemy 2 rdzenie z Hyper-Threading i grafiką GT2, 4/3 MB pamięci cache L3, wsparcie dla Vpro (dla modelu z 4 MB pamięci podręcznej L3) i TurboBoost. TDP wyniesie tylko 4W, a może nawet mniej. Do rodziny "U" mają trafić procesory nazwane jako Core, Pentium lub Celeron. Będą one posiadały dwa rdzenie, TDP 15-28 W oraz iGPU GT1/GT2/GT3/GT3e. Modele o najniższym TDP Core i5 i i7 otrzymają grafikę GT2 lub GT3e oraz wsparcie dla technologii HT i TurboBoost. Część z nich ma otrzymać także obsługę Vpro. Na ich pokładzie będzie od 2 do 4 MB pamięci cache L3. Najwydajniejsze procesory "H" Core i5 i i7 mają posiadać 4 rdzenie z Hyper-Threading oraz TDP na poziomie 45W. Ciekawostką będą także modele Core i3 o dwóch rdzeniach z grafiką GT2 i TDP 35W.

Do premiery wymienionych powyżej układów pozostało jeszcze bardzo dużo czasu i wiele może w ich specyfikacji ulec zmianie.