Tajwański Economic Daily News raportuje, że Apple może sięgnąć w iPhone'ach 6s i 6s Plus po to samo aluminium (serii 7000), które wykorzystano w obudowie sportowej wersji Apple Watcha.

Podobne aluminium stosowane jest w rowerach. Stop serii 7000 cechuje się znacznie większą trwałością (jest o około 60% mocniejsze niż większość stopów aluminium) i jedną trzecią gęstości stali nierdzewnej. Ponadto ma jasny, lśniący kolor i jednolitą strukturę, która jest odporna na defekty i zanieczyszczenia. W tym przypadku stosuje się również specjalny proces anodowania, który tworzy twardą, jasną warstwę zewnętrzną, która chroni przed zarysowaniami i korozją.

Dla porównania, iPhone'y 6 mają obudowy ze stopu klasy 6063, a Samsungi Galaxy S6 z nieco lepszej klasy 6013. Premiery iPhone'ów 6s spodziewamy się we wrześniu tego roku.

Poza obudową z nowego aluminium, spodziewamy się również lepszego aparatu fotograficznego (z OIS także w 4,7" modelu), procesorów Apple A9 z 2 GB pamięci RAM typu LPDDR4 oraz zastosowania technologii Force Touch lub podobnej.