Firma Nvidia przygotowała nowy model konsoli o nazwie Shield, która jest oparta o platformę Android TV i napędzana jest poprzez najnowszy układ Tegra X1.

Za sprawą Androida TV na urządzeniu będziemy mogli uruchomić praktycznie wszystkie pozycje dostępne w sklepie Google Play. Zieloni chwalą się, że ich produkt jest pierwszym tego typu rozwiązaniem na rynku, które zapewnia 4K Android TV. Zapominają jednak, że przecież Sony już wcześniej pokazało telewizor 4K z tą samą platformą. Wracając jednak do konsoli, to będzie ona posiadała złącze HDMI 2.0, które wspiera obraz 4K przy odświeżaniu 60 Hz. Dzięki odpowiedniemu dekodowaniu przez Tegrę X1 będzie można odtworzyć także wideo HEVC/H.265. Podobno konsola jest dwukrotnie wydajniejsza od Xboxa 360, a jej TDP jest niższe. Nie ma być problemów np. z Borderlands: The Pre-Sequel w 30 klatkach na sekundę czy Doom 3: BFG przy rozdzielczości 1080p i 60 kl./s. To całkiem obiecujące rezultaty patrząc na konsolę o tak małych rozmiarach.
Nvidia Shield powinna pojawić się w sklepach już w maju tego roku i będzie kosztowała około 199 dolarów. W komplecie otrzymamy kontroler, a za dopłatą także pilot i podstawkę.