Kwietniowa aktualizacja systemowa Xbox One została udostępniona użytkownikom. Rozszerzenie wprowadza szereg usprawnień dla konsoli w zakresie czatu grupowego oraz systemu powiadomień dla gracza.

Dodatkowo dwie funkcje testowane w ramach kwietniowego programu Xbox Preview - wiadomości głosowe i dedykowane serwery dla grup, pozostają obecnie w fazie próbnej, na czas analizy zgromadzonych od użytkowników informacji.

Kwietniowe nowości:

Aktualizacje czatu w grupie

Microsoft kontynuuje usprawnianie czatu w grupie. W ubiegłym miesiącu funkcja czatu została uzupełniona o dodatkowe ikony i powiadomienia pozwalające na śledzenia stanu połączenia i czułości mikrofonu. Tym razem dodano informację, która może pomóc w przypadku, gdy coś przeszkadza w uczestnictwie w czacie w grupie. Jeśli użytkownik potrzebuje pomocy z mikrofonem lub sensorem Kinect, lub jeśli np. ustawienia prywatności uniemożliwiają czat, użytkownik zostanie o tym poinformowany bezpośrednio w aplikacji Grupa.

Linki do centrum gry

W lutym wprowadzono na konsoli centra gier, zawierające najnowsze informacje i rozszerzenia do gier, popularne klipy wideo, materiały z produkcji i wiele więcej. Chcesz przejść do centrum gry z osiągnięć, zrzutów ekranu czy klipów z gier w Twoim kanale aktywności? Możesz to teraz zrobić. Wystarczy otworzyć dany element z aktywności i wybierać obrazek gracza znajdujący się po prawej stronie. Przejdziesz bezpośrednio do centrum danej gry.

Powiadomienia o osiągnięciach

Dotychczas, powiadomienia o osiągnięciach zawierały wyłącznie ich nazwę oraz liczbę zdobytych punktów Gamerscore. W kwietniu dodano opis osiągnięcia w obszarze powiadomienia. Gdy użytkownik zdobędzie następne osiągnięcie, może poszukać dodatkowej linijki tekstu w notyfikacjach. Nie musi już więcej domyślać się dlaczego otrzymał dane osiągnięcie. W oparciu o komentarze użytkowników przedłużono też czas wyświetlania się powiadomienia oraz usprawniono przechodzenie do zakładki Osiągnięcia z belki powiadomienia.

[Łukasz Szewczyk]