Od czasu kiedy Sony odsprzedało VAIO funduszowi inwestycyjnemu Japan Industrial Partners, ta ikoniczna już marka komputerów doczekała się właśnie powrotu na rynek. Sony ma skoncentrować się na smartfonach i tabletach, więc sprzedawane przez VAIO Corporation notebooki nie posiadają już logo koncernu, ale co ciekawe można je zakupić w japońskim internetowym sklepie Sony.

Nowe laptopy Vaio Pro i Vaio Fit zostały właśnie zaprezentowane w Japonii. Wygląd komputerów wskazuje na to, że nowy właściciel marki nie chce zachować tylko nazwy, ale też charakterystyczne cechy wyglądu urządzeń z tej rodziny produkowanych do tej pory przez Sony. Komputery pod względem wykonania przypominają do złudzenia sprzęty noszące te same nazwy wydane w zeszłym roku.

Pierwszy z nowych laptopów, czyli Vaio Pro, ma obudowę wykonaną z carbonu i jest klasycznym notebookiem. Producent wyposażył urządzenie w procesor Intel Haswell czwartej generacji. Dostępne będą przynajmniej dwa warianty urządzenia różniące się przekątną dotykowego ekranu: 11,6 lub 13,3 cala. W obu przypadkach użytkownicy mogą spodziewać się rozdzielczości 1080p.

Chyba każdy kto miał dłuższą styczność z komputerami od Sony ze smutkiem przyjął decyzję o sprzedaniu tej marki. Laptopy jednak wracają, ale czy będą godnymi następcami oryginalnych modeli oraz co najważniejsze, czy zobaczymy je na europejskim rynku?