Smartfona LG V10 najpierw dostrzeżono na stronie TENAA. Zdjęcia opublikowane przez chińską organizację już wtedy ujawniły nam obecność dodatkowego ekranu, który umieszczono nad głównym wyświetlaczem.

Wszystko wskazuje na to, że smartfon rzeczywiście ma dwa ekrany, co potwierdza nam pierwsze zdjęcie prasowe LG V10 opublikowane na Twitterze przez Evleaks. Dodatkowy ekran wyświetla pięć ikonek, ale jego dokładne przeznaczenie nadal nie jest znane.

LG V10 powinniśmy zobaczyć 1 października. Tego dnia LG organizuje specjalną konferencję, na której zamierza pokazać nowy produkt. Znamy również częściową specyfikację techniczną nowego smartfonu. Urządzenie ma 5,7-calowy ekran o rozdzielczości QHD (1440 x 2560 pikseli), a jego sercem jest 6-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 z grafiką Adreno 418, który wspomagany jest przez 3 GB pamięci RAM. Na pokładzie znajduje się także 64 GB miejsca na dane, które rozszerzymy z użyciem kart microSD, kamerka 5 Mpix do wideo rozmów i selfie oraz aparat fotograficzny 16 Mpix. Cena LG V10 na razie pozostaje tajemnicą.

LG wprowadza do oferty nowego flagowca, bo nadzieje pokładane w G4 poległy w starciu z rzeczywistością. Smartfon sprzedaje się poniżej oczekiwań.