Firma MasterCard poinformowała o uruchomieniu SafetyNet - globalnego narzędzia służącego ograniczeniu ryzyka ataków cybernetycznych na banki i agentów rozliczeniowych.

SafetyNet, wykorzystując możliwości globalnej sieci MasterCard, identyfikuje potencjalne ataki przed ich rozpoczęciem, a nawet zanim dowie się o nich bank lub agent rozliczeniowy. Celem stosowania wielowarstwowych mechanizmów obrony jest zagwarantowanie partnerom MasterCard przewagi nad hakerami, którzy korzystają z coraz bardziej wyrafinowanych metod uzyskiwania nieuprawnionego dostępu do danych klientów i przełamywania zabezpieczeń.

Dzięki SafetyNet możemy zastosować zabezpieczenia nowej generacji, które pozwalają blokować nadużycia lub ataki jeszcze zanim wielu naszych partnerów zauważy, że dzieje się coś niepokojącego. Jest to możliwe, ponieważ mechanizm SafetyNet MasterCard wykorzystuje inteligentną technologię, pozwalającą identyfikować nadużycia w czasie rzeczywistym i wykryć nieuczciwą transakcję, zanim dojdzie ona do skutku
- powiedział Ajay Bhalla, President of Enterprise Security Solutions, MasterCard.

Celem MasterCard jest stworzenie najnowszych zabezpieczeń, które jednocześnie są łatwe w implementacji. Dlatego SafetyNet stanowi uzupełnienie wewnętrznych narzędzi zabezpieczeń wydawcy kart, wprowadzając dodatkowy poziom bezpieczeństwa systemu płatniczego. Mechanizm monitoruje różne kanały i strefy geograficzne oraz zapewnia najodpowiedniejszy poziom wsparcia dla poszczególnych rynków i partnerów, określany na podstawie wyrafinowanych algorytmów. SafetyNet jest kolejnym zaawansowanym narzędziem w obszarze bezpieczeństwa, który jest traktowany priorytetowo przez MasterCard. Ten nowy system zabezpieczeń został już zintegrowany z globalną siecią płatniczą.

[Łukasz Szewczyk]