Firma Microsoft planuje wprowadzić na rynek nowy model inteligentnej opaski, która przeznaczona jest dla aktywnych użytkowników. Urządzenie to zmierzy nasze tętno i spalane kalorie. Całość współpracuje z urządzeniami mobilnymi, co pozwala nam na otrzymywanie wiadomości tekstowych i e-maili z powiadomieniami.

Druga wersja opaski ma być zdecydowanie lepsza od pierwszej. Produkt ten wyposażony został w ekran AMOLED (zakrzywiony) o rozdzielczości 320 x 128 pikseli. Sama opaska wykonana jest z termoplastycznego elastomeru TPSiV, który odporny jest na uszkodzenia mechaniczne. Bateria ma pozwolić na pracę 48 godziny bez ładowania. Całość działa w temperaturach od -10°C to 40°C. Wśród sensorów znajdziemy optyczny rejestrator tętna, akcelerometr, żyroskop, GPS, sensory natężenia światła, temperatury skóry, promieniowania UV, barometr i mikrofon. Ciekawostką jest możliwość rejestracji reakcji skórno-galwanicznych. Zebrane dane wysyłane są do aplikacji Microsoft Health, gdzie możemy monitorować nasze zdrowie.

Całość łączy się z innym sprzętem poprzez Bluetooth 4.0 LE. Band 2 zgodna jest z telefonami działającymi pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1, Android 4.4 i konstrukcjami Apple iPhone 5, 5S, 6, 6 Plus z iOS 8.1.2 lub nowszym. Cena opaski to w tej chwili ok. 250 dolarów.