Mediatek uchodzący za producenta tanich, low-endowych i masowych procesorów o niezbyt dużej mocy obliczeniowej oraz efektywności energetycznej, przebił się właśnie do segmentu high-endowego.

JUz wkrótce zobaczymy najnowsze dziecko Qualcomma - Snapdragona 810. Okazuje się, że w rankingu benchmarka Geekbench nowy układ wypada nieznacznie gorzej niż najnowszy procesor Mediatek oznaczany jako MT6795.

MediaTek staje się powoli coraz poważniejszym konkurentem dla innych producentów chipów. Już od dawna produkty firmy cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony mniejszych przedsiębiorstw produkujących smartfony, przede wszystkim w Chinach. Nawet Sony i HTC korzystało już z procesorów Tajwańczyków. Teraz do tej grupy ma dołączyć Samsung.

W ostatnim czasie relacje pomiędzy Samsungiem i amerykańskim producentem procesorów zaczęły się psuć, przez co ci pierwsi postanowili szukać nowego partnera. MediaTek wydaje się do tego idealny, bo szybko wprowadza nowości i jest stosunkowo dużym przedsiębiorstwem. Dla bardziej rozeznanych użytkowników jedynym ich mankamentem może się okazać kiepskie wsparcie ze strony producenta, które wiąże się z znacznie ograniczonym polem do modyfikacji firmware'u i instalacji alternatywnych systemów.