Na polski rynek trafił smartwatch ZeFit, produkowany przez szwajcarską firmę MyKronoz. ZeFit to stylowe i funkcjonalne smartwatche, które dzięki 3-osiowemu akceleratorowi zmierzą m.in. ilość kroków, spalone kalorie, czas i jakość snu.

Produkt szwajcarskiej firmy MyKronoz to w gruncie rzeczy bardzo prosta konstrukcja, która została wyposażona jest w wyświetlacz OLED wymiarach 50x20x10 mm. Zegarek posiada 3-osiowy akcelerometr i przeznaczony jest dla użytkowników prowadzących aktywny tryb życia. Urządzenie zmierzy spalone kalorie podczas treningu, policzy nasze kroki a nawet wyznaczy nam nowe cele, jeśli uruchomimy opcję "wirtualnego trenera".

Wbudowany sensor umożliwia pomiar ilości kroków, przebyty dystans, liczbę spalonych kalorii, a także ilość czasu jaką przeznaczasz na sen. Jeśli jesteś "leniuchem" i potrzebujesz dodatkowego bodźca do działania, możesz skorzystać z funkcji goals. Ustal cel jaki chcesz osiągnąć, a "wirtualny trener" podsumuje dotychczasową aktywność i zaleci kontynuowanie ruchu do momentu osiągnięcia założonego przez Ciebie celu.

ZeFit współpracuje z urządzeniami opartymi na systemie Android 4.3 i iOS 6.0. Po podłączeniu smartwatcha do komputera Pc lub Mac, masz pełen dostęp do statystyk, ustalonych celów i wielu innych informacji. Dzięki temu możesz łatwo monitorować poziom wydajności i analizować swoje postępy. Ten niezwykle funkcjonalny zegarek pomoże Ci utrzymać formę i motywację do ćwiczeń przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Cena smartwatcha od MyKronoz wynosi około 200 zł.