AMD opublikowało swoje wyniki za pierwszy kwartał 2014 roku. Choć przychody wzrosły o 28 procent w porównaniu do podobnego okresu ubiegłego roku, to firma nadal jest na minusie.

AMD odnotowała 28% wzrost (1.4 mld USD) jeśli chodzi o obroty w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku, jednak nie pomogło to uchronić się przed stratą, która wyniosła 20 mln USD. Wyniki te są także lepsze niż przewidywania analityków, którzy spodziewali się przychodu rzędu 1.34 mld USD.

AMD znajduje się w trakcie restrukturyzacji, na razie widać zaledwie pierwsze jaskółki zmian - oceniają analitycy.

Segment Computing Solution zanotował stratę 3 mln przy przychodzi 663 mln dolarów - jest to o 12 procent mniej niż w ubiegłym roku, co wyraźnie wskazuje, że rynek PC nadal dołuje. Z drugiej jednak strony bardzo dobrze poradził sobie dział Graphics and Visual Solutions, który zanotował wzrost aż o 118 procent. Firma zarobiła na kartach 91 mln dolarów przy 734 mln przychodu. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy szukać oczywiście w konsolach PS4 i Xbox One, choć do wyniku przyczyniły się też Radeony R7 i R9 robiące furorę na rynku kryptowalut.

Producent planuje, że do 2015 r. połowę jego przychodów będzie stanowiła sprzedaż procesorów do konsol produkowanych pod marką Sony i Microsoftu. Ma to zastąpić wpływy ze słabnącego biznesu pecetowego. Sony sprzedało od końcówki 2013 r. 7 mln Playstation 4. Z kolei wynik Microsoft to 5 mln Xbox One od listopada 2013 r.