Aparat kompaktowy Nikon COOLPIX P900 został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 16 mln pikseli oraz opcję nagrywania filmów w Full HD 1080/60p z wysokiej jakości dźwiękiem kierunkowym. Aparat oferuje aż 83-krotny zoom optyczny, umożliwiający rejestrowanie szczegółów niewidocznych gołym okiem.

Jasny obiektyw - od f/2,8 do f/6,5 - rejestruje wyraźny obraz o wysokiej rozdzielczości, nawet przy ustawieniu ogniskowej teleobiektywu na 2000 mm (odpowiednik w formacie małoobrazkowym). W P900 zaimplementowano nowy mechanizm optycznej redukcji drgań, wspomagany przez podwójną detekcję poruszenia - system pobiera informacje zarówno z obiektywu (czujnik prędkości kątowej), jak i z matrycy (informacje o wektorze ruchu). Według producenta skuteczność stabilizacji w P900 sięga 5 EV, a to sporo.
Zastosowano ruchomy monitor LCD (RGBW) o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 921 tys. punktów. Ponadto wbudowany wizjer elektroniczny z czujnikiem zbliżenia oka pozwala na szybką zmianę stylu fotografowania, automatycznie przełączając obraz, gdy tylko fotografujący zbliży oko do wizjera.

Na pokładzie aparatu znajdziemy dodatkowo funkcje Wi-Fi z NFC, a także moduł z obsługą międzynarodowych systemów satelitarnych GPS/GLONASS/QZSS, który szybko dostarcza szczegółowe informacje, umożliwiając rejestrowanie miejsc fotografowania w czasie podróży po całym świecie.

Nikon Coolpix P900 będzie dostępny w kwietniu w cenie około 600 dolarów.