Na rynku powinien niebawem pojawić się nowy model smartfona Nokia C1. Urządzenie to będzie pierwszym modelem, który ma pracować pod kontrolą OS Android od Google.

Niestety prawdziwość przedstawionych tutaj renderów nie jest potwierdzona. Dajemy ich autentyczności około 50%. Nowy telefon ma być flagowym produktem fińskiego producenta, który ma na rynku konkurować z najdroższymi modelami. Z przedstawionych grafik wynika, że jego obudowa będzie wykonana z plastiku. Smartfon otrzyma ekran dotykowy o wielkości 5 cali i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, procesor marki Intel, 2 GB pamięci RAM, aparat cyfrowy o rozdzielczości 8 megapikseli oraz 5-megapikselowy moduł foto-wideo z przodu. Podobno Nokia kończy przygotowania do powrotu na rynek smartfonów z zupełnie odświeżoną ofertą. Niestety jej dokładne plany nie są znane.

Według agencji Reuters, Nokia ma już plany do końca 2016 roku. Nie wiemy czy producent ten ma szanse na sukces, jednak flagowy produkt przyda się każdej marce w celu budowania jej wartości i zdobywania dobrych opinii.