Najnowsze źródła podają, że kolejna wersja Google Glass powstanie we współpracy z Intelem. To świetna wiadomość dla obu producentów. la Intela może to być duża szansa na kolejne udziały w rynku mobilnym.

Google postanowiło zrezygnować z usług Texas Instruments i zmieni ich układ produkt z Santa Clara. Niestety nie wiadomo jeszcze o jaki model procesora chodzi, jednak wiele wskazuje na to, że będzie to model energooszczędny. Intel odwdzięczy się Google poprzez promowanie ich gadżetu. Ma on być przystosowany przede wszystkim do szpitali i zakładów produkcyjnych. Podobno przy nowej wersji okularów będą pracowało tylko 15 osób z 300 które liczy ekipa Google Glass.

Wsparcie Intela jest bardzo ważne dla całego rynku urządzeń noszonych. Partnerstwo tak dużych przedsiębiorstw powinno pomóc w promocji okularów rozszerzonej rzeczywistości. Przed Google stoją kolejne wyzwania, bo Google Glass już teraz jest zakazany w wielu miejscach, a kwestia naruszenia prywatności osób trzecich jest szeroko komentowana.