Firma Zotac poszerzyła swoją ofertę o nowy model komputera Zbox MA760. Urządzenie to będzie oparte o platformę AMD, co jest dużym zaskoczeniem, ponieważ do tej pory mieliśmy głównie jednostki z procesorem Intela.

Sprzęt ten będzie przeznaczony głównie dla osób, które szukają kompaktowych rozwiązań i nie potrzebują maksymalnej wydajności. Zboxa można wykorzystać do zadań biurowych lub jako HTPC. Na jego pokładzie znajdzie się czterordzeniowy procesor AMD FX-7600P o częstotliwości 2,7 GHz (do 3,6 GHz w Turbo) i 4 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu. Do tego mamy zintegrowany procesor grafiki Radeon R7, dwa sloty na 204-pinowe moduły pamięci RAM DDR3 typu SO-DIMM, zatokę na dysk twardy lub SSD 2,5 cala, cztery wyjścia DisplayPort, dwa kontrolery sieci przewodowych 1 Gb/s, kontroler sieci bezprzewodowych 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, cztery porty USB 3.0 oraz wyjście słuchawkowe 3,5 mm.

Do sklepów trafi także ten model w wersji Plus z fabrycznie zamontowanym modułem pamięci RAM 4 GB, dyskiem HDD 500 GB i systemem operacyjnym Windows 8.1. Ceny nowych komputerów MA760 nie są jeszcze znane.