Podobno już 23 kwietnia zostanie zaprezentowany nowy model smartfonu OnePlus One, który od pewnego czasu jest zapowiadany jako doskonały w bardzo przystępnej cenie.

Model One od OnePlus ma być sprzedawany w 16 krajach m.in. Niemczech, Portugalii, Austrii, Belgii, Holandii, Finlandii, we Francji i Włoszech oraz kosztować 350 Euro. Niestety nie zapowiada się, żebyśmy znaleźli go w polskich sklepach. Zapowiada się, że będzie on wydajniejszy nawet od Galaxy S5. Otrzyma bowiem procesor Qualcomm Snapdragon 801 o częstotliwości 2,5 GHz, 3 GB pamięci RAM, ekran dotykowy z matrycą IPS o przekątnej 5,5 cala, 16 lub 64 GB pamięci wbudowanej, akumulator o pojemności minimum 3100 mAh, aparat cyfrowy Sony Exmor 13 megapikseli (f/2.0, 6 soczewek). Urządzenie ma pracować pod kontrolą systemu CyanogenMod 11S. Przypomina on mocno Androida od Google.

Niestety nie wiemy jak model ten będzie prezentował się wizualnie. Jeżeli jednak cena i specyfikacja okażą się prawdziwe to S5 od Samsunga może mieć spore problemy.