Firma Apple postanowiła zaktualizować nieco ofertę iPhone'ów w Europie. W pierwszych krajach do sprzedaży trafiła nowa, 32 gigabajtowa wersja iPhone'a 6, co z pewnością jest dobrą informacją dla osób, które zainteresowane są nabyciem telefonu z nadgryzionym jabłkiem w rozsądnej cenie.

Nowy wariant "szóstki" dostępny będzie na początku w Danii, Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech. Przewidywana cena detaliczna wynosi 470 euro, czyli około 2000 zł. To aż 500 zł mniej niż iPhone 6s o takiej samej pojemności, a trzeba przyznać, że pomimo upływu lat zainteresowanie iPhonem 6 jest całkiem spore. Trudno się zresztą temu dziwić, ponieważ pod wieloma względami urządzenie nie ustępuje swoim młodszym braciom.

Sercem iPhone'a 6 jest dwurdzeniowy procesor A8 taktowany zegarem 1,4 GHz. Telefon wyposażony jest w wyświetlacz o przekątnej 4,7 cala oraz aparat fotograficzny z matrycą 8 megapikseli.

2000 zł za całkiem porządnego, nowego iPhone'a to naprawdę niewiele. Od jakiegoś czasu da się zauważyć, że firma z Cupertino zaczęła większą uwagą obdarzać klientów o mniej zasobnych portfelach i trzeba przyznać, że to przyjemna odmiana. Jak myślicie, będą chętni?