NZXT to producent, który od wielu lat specjalizuje się w sprzęcie do gamingowych komputerów stacjonarnych. Dzisiaj marka NZXT prezentuje na nasz rynek nowy panel kontrolny z ekranem dotykowym o nazwie Sentry 3. Model ten montujemy w wolnej zatoce 5.25 cala, przez co pasuje on praktycznie do każdej standardowej obudowy. Przekątna wyświetlacza z ekranem dotykowym wynosi aż 5.4 cala, co sprawia, że jest to w tej chwili największy panel kontrolny do zamontowania w jednej zatoce.

Ekran kontrolera NZXT Sentry 3 można wyłączyć przyciskiem On/Off, a wtedy staje się on całkowicie niewidoczny. Maksymalne obciążenie regulatora wynosi 75W, co w praktyce pozwala do niego podłączyć nawet 25 typowych wentylatorów typu 120mm. Model Sentry 3 pozwala regulować manualnie prędkość wiatraków w komputerze od 40% do 100%, ale znajdziemy także w nim dwa tryby automatyczne - Performance do używania w czasie grania w wysokiej rozdzielczości oraz Quiet do przeglądania internetu i oglądania filmów.

Do kontrolera podłączymy zarówno standardowe wentylatory 3-pinowe, jak i tak zwane inteligentne wentylatory typu PWM, które ostatnio stosuje się prawie we wszystkich markowych chłodzeniach na procesor i na grafikę.

Razem zestaw pozwala w prosty sposób wyciszyć pracę naszego komputera do minimum, kiedy bardziej chcemy się uspokoić i skupić na pracy, a kiedy potrzebujemy jak najwięcej klatek w płynnej grze, to możemy ustawić nasz kombajn chłodniczy na 100%, aby mieć pewność, że zaraz gra się nie zawiesi przez za wysoką temperaturę. Panel dotykowy NZXT Sentry 3 będzie dostępny w Polsce pod koniec kwietnia w cenie 159zł brutto.