PlayStation VR to nowe gogle wirtualnej rzeczywistości, do wprowadzenia których na rynek przygotowuje się obecnie Sony. Firma dołączy tym samym do grona przedsiębiorstw posiadających własne urządzenia wykorzystujące technologie VR, a o klientów na tym polu będzie rywalizować z m.in. Oculusem oraz HTC. Tymczasem wszystko wskazuje jednak na to, że produkt Japończyków zaoferuje mniejsze możliwości niż headset Rift, ale w zamian za to będzie od niego zauważalnie tańszy.

Nowych informacji na temat PlayStation VR udzielił reprezentujący Sony Masayasu Ito. Zdradził on, że pod względem jakości i rozwiązań typowych dla sprzętu high-end, Oculus Rift wypada lepiej od sprzętu Japończyków. Nie oznacza to jednak, że gogle przegrają walkę o klienta ze swoim największym rywalem. Zaletą urządzenia ma być bowiem to, że współpracuje ono z konsolą PlayStation 4. Korzystanie z headsetu nie będzie więc wiązać się z zakupem wydajnego i drogiego komputera, co pozwoli sporo zaoszczędzić klientom Sony. Ito zapowiedział również, że PlayStation VR jest przeznaczone na rynek masowy. Możemy więc przypuszczać, że producent postara się maksymalnie obniżyć cenę sprzętu.

Niestety, obecnie nie znamy szczegółowych informacji na temat specyfikacji technicznej i możliwości nadchodzących gogli. Sony na 15 marca zaplanowało jednak konferencję poświęconą swojemu headsetowi więc możemy przypuszczać, że to właśnie w jej trakcie poznamy wszystkie dane dotyczące urządzenia. Mówiąc krótko, pozostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać.