Firma Motorola wprowadziła na rynek ulepszony model bardzo udanego smartfona Moto G. Przypomnijmy, że od kilku lat ciszy się on nieustającym powodzeniem.

Nowość została zaprezentowana podczas konferencji w Chicago, gdzie ogłoszono, że nowa wersja otrzyma ekran o wielkości 5 cali i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Jest on większy o 0,5 cala w porównaniu do pierwszej wersji. Poza tym ulepszono aparat cyfrowy, który teraz oferuje aż 8 MPix (poprzednio 5 MPix). Nie zabrakło także slotu na karty microSD, którego tak bardzo dopominali się użytkownicy. Poza tym inne podzespoły są bez zmian. To znaczy, że pod maską mamy procesor Qualcomm Snapdragon 400, 1 GB pamięci RAM, 8 lub 16 GB pamięci na pliki oraz baterię o pojemności 2700 mAh. Całość działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.4 KitKat. Podobno przewidywana jest aktualizacja do nowszej wersji po premierze Androida L.

Nowość jest już dostępna w USA, Niemczech, Hiszpani, Wielkiej Brytanii, Francji i Indiach. Cena tego smartfona to około 179 dolarów.