Wydawcy i producenci gier bez zmiennie twierdzą, że za niskie wyniki sprzedaży ich nowych tytułów odpowiedzialni są piraci. Chińska grupa 3DM zajmująca się tą działalnością postanowiła zrobić pewien test. Na czym ma on polegać?

Glowa Grupy 3dm Birdsister Artykul Aktualnosci
Głowa grupy 3DM - Bird Sister

Od kilku lat wydawcy powtarzają, że słabe wyniki sprzedaży są spowodowane głównie piractwem. Znana chińska grupa crackerów - 3DM poddała to pod wątpliwość i postanowiła obalić tą, niesprawiedliwą według nich tezę. Zapowiedzieli oni, że przez najbliższy rok nie będą crackowali żadnych gier typu single-player. Mają nadzieję, że po tym roku wydawcy i deweloperzy przestaną wygłaszać tego typu niesłuszne oskarżenia.

Oczywiście wyniki tego testu nie będą w 100 procentach wiarygodne, ponieważ do tej pory prowadzenie tego eksperymentu zadeklarowała tylko wyżej wymieniona grupa, można się więc spodziewać, że inne nadal będą to robiły. Przed nimi jednak stoi nie lada wyzwanie ponieważ w coraz większej ilości nowo-wydawanych gier stosowane jest zabezpieczenie DENUVO.

DENUVO to oprogramowanie dodające dodatkową warstwę zabezpieczeń do systemów takich jak DRM. Ten sposób szyfrowania jak na razie uznawany jest za nie do złamania. Jeżeli technologia ta będzie się nadal rozwijała, możliwe że już za kilka lat tylko dobra wola wydawcy będzie odpowiedzialna za "darmowe" gry.


źródło: torrentfreak.com