YouTube przedstawił nową funkcję Super Chat. Pozwala ona na odpłatne przypięcie komentarza na określoną ilość czasu. W ten sposób widzowie będą mogli wkrótce wspierać finansowo swoich idoli. W zamian otrzymają możliwość zwrócenia na siebie ich większej uwagi...

Pomysł z pewnością budzi kontrowersje i wydaje się dziwny, jednak trzeba przyznać, że w znaczny sposób może ułatwić moderowanie dyskusji pod treścią wideo.

Dzięki Super Chat na czacie danej relacji na żywo użytkownicy będą mogli zamieszczać komentarze, które wyróżnione będą kolorem oraz przez jakiś czas (w zależności od opłaty) nie będą "spychane" przez nowe wiadomości. W ten sposób mają stać się lepiej widoczne dla autora danego streamu.

Na powyższej tabelki możecie zapoznać się ze specjalnym cennikiem stworzonym przez zespół YouTube. Jak widać to jaką kwotę zdecydujemy się przeznaczyć na przypięcie naszego komentarza będzie miało wpływa na jego możliwą długość, oraz czas przez jaki wiadomość będzie miała być przypięta.

Rozwiązanie ma zostać wprowadzone 31 stycznia - obecnie przechodzi fazę testów beta. Jednocześnie twórcy zapowiedzieli także zrezygnowanie z funkcji Fan Funding, która działać ma jeszcze tylko do końca lutego bieżącego roku.