Aktualizacje w świecie Androida to temat rzeka. Niestety, prawda jest taka, że wiele urządzeń, które obecnie pracują w oparciu o Androida Lollipop i tak nie dostanie aktualizacji do Androida 6.0 Marshmallow. Oczywiście, nie dotyczy to wszystkich smartfonów czy tabletów.

Serwis Gizmochina utrzymuje, że jest w posiadaniu listy smartfonów, które mają dostać uaktualnienie do Androida 6.0 Marshmallow. Wykaz opublikowany przez serwis obejmuje kilkadziesiąt urządzeń od kilku producentów, w tym Samsunga, ASUS, Xiaomi, HTC, LG czy Huawei.

Oczywiście, nie jest to nieoficjalna lista smartfonów, które mają podobno dostać aktualizację do nowego Androida. Ile więc w tym prawdy? Tego, niestety, nie wiemy. Jest bardzo możliwe, że część z tych smartfonów tak naprawdę w ogóle nie dostanie aktualizacji do Marshmallowa.

Niestety, serwis Gizmochina nie ma zbyt dobrej reputacji pod kątem sprawdzalności publikowanych plotek. To oznacza, że listę można w zasadzie potraktować z przymrużeniem oka.

Do tej pory tylko dwie firmy: HTC i Motorola opublikowały oficjalne informacje na temat aktualizacji do Androida 6.0 Marshmallow. Pozostali producenci milczą.