Już niedługo będzie miała miejsce premiera Ultra HD Blu-ray. Nowy standard ma być pozbawiony blokady regionalnej, co powinno ucieszyć osoby, które importują konkretne wydawnictwa np. takie, które nie miały premiery na naszym rynku.

Wspomniana blokada została wprowadzona kilka lat temu wraz z wejściem na rynek DVD i utrzymała się aż do płyt Blu-ray. Teraz ma nastąpić porzucenie kodowania regionalnego. Nowy standard nie będzie jednak obsługiwał technologii 3D, przez co będziemy musieli zadowolić się jakością 4K w 2D. Oczywiście nowe odtwarzacze powinny zapewniać wsparcie dla 3D, które to obsłuży obecną generację Blu-ray 3D. Samsung planuje wprowadzić model UBD-K8500, a Panasonic DMR-UBZ1. Ten drugi zadebiutuje już 15 listopada i ma kosztować ok. 12500 złotych.

Na początku wybór filmów nie będzie zbyt okazały. Na liście mamy tkie produkcje jak: "Kingsman: The Secret Service", "Exodus: Gods and Kings", "Fantastic Four", "X-Men: Days of Future Past", "Life of Pi", "The Maze Runner" oraz "Wild". Kolejne zapowiedzi powinniśmy otrzymać w czasie CES w styczniu 2015 roku.