Ponad tydzień temu, 8 kwietnia bieżącego roku, Microsoft zakończył wsparcie kilku swych produktów, w tym Windowsa XP, oraz Office 2003. Mimo to jeszcze przez jakiś czas będą się pojawiać aktualizacje sygnatur bezpieczeństwa dla Microsoft Security Essentials. Kilka godzin temu pojawiła się poprawka dla Microsoft Security Essentials, Forefront Client Security, Forefront Endpoint Protection, Windows Intune Endpoint Protection i Windows System Center Endpoint Protection, wprowadzająca nowy silnik zabezpieczeń przeciwko zagrożeniom typu malware.

W teorii miało być bezpieczniej, ale ostatecznie do poprawki wkradł się błąd, który dosłownie uziemił popularnego XP'ka. Niektórzy użytkownicy zgłaszają liczne "zwiechy", a innym system w ogóle się nie włącza.

W sieci aż huczy od komentarzy wściekłych użytkowników, którzy posądzają Microsoft o celowe działanie. Osobiście wydaje się to mało prawdopodobne, co nie zmienia faktu, że jeśli korzystamy z XP, to najlepiej w ogóle zrezygnować z Security Essentials na rzecz konkurencyjnych rozwiązań.