Ramiro Lafarga Brollo, dotychczas Dyrektor Zarządzający O2 Słowacja, należącej do grupy Telefonica, od lipca 2014 roku obejmie stanowisko Dyrektora Zarządzającego UPC Polska. W nowej roli przejmie odpowiedzialność za bieżącą działalność UPC Polska.

Ramiro Lafarga Brollo zastąpi Simonie Boydzie, który ustąpił z funkcji prezesa UPC Polska z końcem 2013 roku.

Ramiro Lafarga Brollo od roku 2011 był Dyrektorem Zarządzającym operatora mobilnego 02 Słowacja, znacząco rozwinął firmę na przestrzeni ostatnich kilku lat, kładąc szczególny nacisk na jakość obsługi klientów. Poprzednio Ramiro pełnił szereg funkcji zarządczych w obszarze marketingu i sprzedaży w Ameryce Południowej: od roku 2002 zajmował stanowiska kierownicze w Grupie Telefonica, w tym m.in. jako dyrektor sprzedaży w Telefonica Chile i Telefonica Sao Paulo (Brazylia), jak również jako dyrektor sprzedaży i obsługi klientów w Movistar Chile. Ramiro ma obywatelstwo argentyńskie i włoskie.

Ramiro wniesie do UPC Polska duże doświadczenie z rynku telekomunikacyjnego oraz liczne osiągnięcia zawodowe. Jego praktyczna znajomość dynamicznego rynku telekomunikacyjnego, w tym segmentu mobilnego, doskonale wpisuje się w działania prowadzone przez UPC w Polsce, na największym rynku Liberty Global w regionie CEE. Jestem przekonany, że Ramiro wprowadzi UPC Polska w nowy etap, wykorzystując potencjał oraz ekonomię skali Liberty Global
- mówi Betzalel Kenigsztein, Dyrektor Zarządzający na Europę Środkową i Wschodnią Liberty Global.

[Łukasz Szewczyk]