Galaxy Tab A 9,7 to tablet z ekranem o nowych proporcjach zoptymalizowanych pod kątem wrażeń z oglądania obrazu oraz z zaawansowaną technologią aparatu fotograficznego. Urządzenie do 19 lipca 2015 roku oferowane będzie w specjalnej, obniżonej cenie.

Wakacyjna super oferta to niższe ceny Galaxy Tab A w rozmiarze 9,7 cala. Wersja WiFi kosztuje w tej chwili 999 zł brutto, a wersja LTE 1190 zł brutto. Oferta obowiązywać będzie do 19 lipca 2015 roku, lub do wyczerpania zapasów.

Uwzględniając wzorce korzystania z tabletu przez użytkowników, w Galaxy Tab A zastosowano nowe proporcje ekranu 4:3. Taki ekran jest zgodny z formatem stron internetowych, e?booków i e?czasopism, które mają na nim lepsze proporcje i prezentują się bardziej naturalnie. Na Galaxy Tab A z nowym ekranem preinstalowano szereg propozycji unikalnych treści dostępnych przez Galaxy Gifts. Natomiast za pomocą tylnego aparatu 5 MPix i przedniego aparatu 2 MPix użytkownicy Galaxy Tab A mogą rejestrować ulotne chwile.

Tylko w Polsce z tabletem Samsung Galaxy Tab A nabywcy otrzymują do końca 2015 roku w prezencie bezpłatny dostęp do elektronicznych edycji magazynów: Chip, Elle, Focus, Glamour, National Geographic.

Tryb Dzieci to aplikacja, którą można pobrać z Galaxy Essentials w Galaxy Apps. Za jej pomocą rodzice mogą kontrolować sposób korzystania z Galaxy Tab A przez dzieci, regulując dozwolony czas zabawy z urządzeniem oraz dostęp do poszczególnych aplikacji i funkcji. Opiekunowie mogą także monitorować korzystanie z urządzenia dzięki raportom aktywności generowanym przez urządzenie. Jednocześnie dzieci mają do dyspozycji zaprojektowany specjalnie dla nich ekran główny oraz mogą korzystać ze specjalnych funkcji, takich jak Kids Music, Kids Drawing, Sticker Chart oraz sekcji "Przyjaciele" i "Zabawa". Funkcja Multi-Kids Profile umożliwia utworzenie osobnych profili nawet dla sześciorga dzieci.

Użytkownicy mają dostęp do pełnego zestawu aplikacji i usług Microsoft wstępnie zainstalowanych na Galaxy Tab A. Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, Microsoft OneNote i Microsoft OneDrive umożliwiają otwieranie, edycję i przechowywanie dokumentów i zdjęć, a Skype pozwala utrzymywać kontakt z osobami, na których użytkownikowi najbardziej zależy.

[Łukasz Szewczyk]