Samsung zaprezentował nowa usługę Samsung Pay, która ma zapoczątkować nową epokę w sektorze płatności mobilnych i e-handlu. Samsung Pay pozwala klientom korzystać z bezpiecznych płatności mobilnych w prawie wszystkich punktach sprzedaży.

Dotychczas mobilne portfele cieszyły się znikomą akceptacją wśród handlowców korzystających z konwencjonalnych terminali odczytujących paski magnetyczne. Teraz dzięki usłudze Samsung Pay konsumenci będą mogli wykorzystywać swoje urządzenia mobilne do dokonywania transakcji w istniejących terminalach płatniczych. W tym celu firma Samsung skorzystała zarówno z technologii NFC (Near Field Communication), jak i z nowej zastrzeżonej technologii MST (Magnetic Secure Transmission), za sprawą których płatności mobilne staną się jeszcze łatwiejsze zarówno dla punktów sprzedaży, jak i konsumentów.

Do współpracy przy opracowywaniu \ mobilnego rozwiązania płatniczego firma Samsung zaprosiła największe sieci płatnicze, takie jak MasterCard i Visa. Ponadto, Samsung czyni intensywne starania, by rozbudować ekosystem współpracy na potrzeby Samsung Pay z najważniejszymi partnerami finansowymi na świecie, takimi jak: American Express, Bank of America, Citi, JPMorgan Chase i U.S. Bank, z myślą o podniesieniu elastyczności, dostępności i zwiększeniu możliwości wyboru dla klientów przy jednoczesnym zapewnieniu prostoty i bezpieczeństwa płatności.

Samsung Pay całkowicie zmieni nie tylko sposób płacenia przez klientów za towary i usługi, ale również korzystania ze smartfonów. Bezpieczny i prosty proces płatniczy w połączeniu z rozbudowaną siecią partnerów czyni z Samsung Pay usługę, która naprawdę zrewolucjonizuje rynek, przynosząc korzyści konsumentom, a także naszym partnerom
- przekonuje JK Shin, CEO and Head of IT & Mobile Communications Division w Samsung Electronics.

Płatności za pomocą usługi Samsung Pay mają szansę być akceptowane w około 30 milionach punktów handlowych na całym świecie, dzięki czemu stałyby się rozwiązaniem płatniczym akceptowanym niemal wszędzie. Samsung oferuje tę możliwość dzięki wprowadzeniu technologii nazwanej Magnetic Secure Transmission (MST). Klienci mogą korzystać z Samsung Pay w punktach handlowych bez względu na to, czy terminale obsługują technologię NFC, czy też - jak w znakomitej większości przypadków - tradycyjny pasek magnetyczny.

Ponadto, technologia MST pozwala usłudze Samsung Pay obsługiwać karty kredytowe wydawane pod własną marką (PLCC) we współpracy z kluczowymi partnerami, w tym z Synchrony Financial i First Data Corporation. Współpraca z punktami handlowymi, bankami wydającymi karty i największymi sieciami płatniczymi daje klientom szansę na skorzystanie z najróżniejszych kart płatniczych i czyni z Samsung Pay naprawdę uniwersalne rozwiązanie w dziedzinie płatności mobilnych.

Dzięki Samsung Pay konsumenci będą mogli korzystać z prostej i łatwej w użyciu aplikacji. Dodanie karty wymaga wykonania kilku prostych kroków. Następnie wystarczy wywołać aplikację Samsung Pay, wybrać daną kartę płatniczą i autoryzować transakcję za pomocą czytnika linii papilarnych. Wykorzystanie urządzenia w terminalu pozwala na szybkie, bezpieczne i łatwe zakupy.

Firma Samsung dokłada wszelkich starań, by utrzymać poziom bezpieczeństwa i prywatności danych użytkownika zgodny z najwyższymi standardami branżowymi. Samsung Pay nie przechowuje numerów rachunków osobistych klienta w jego urządzeniu. Ponadto, usługa została wyposażona w wiele funkcji sprawiających, że jest bezpieczniejsza niż karta fizyczna. W połączeniu z zastąpieniem wrażliwych danych karty i bezpiecznym tokenem dla zapobieżenia nadużyciom umożliwi to Samsung Pay realizację bezpiecznych płatności mobilnych na całym świecie.

Firma Samsung podniosła poziom bezpieczeństwa płatności dzięki własnej mobilnej platformie bezpieczeństwa (Samsung KNOXTM) oraz współpracy z ARM TrustZone przy ochronie informacji transakcyjnych przed oszustami i atakami na dane. Ponadto, w przypadku utraty telefonu funkcja Samsung "Znajdź mój telefon" pozwala użytkownikom zlokalizować, zablokować, a nawet zdalnie skasować dane z urządzenia, mając pewność, że nikt nie naruszy danych z usługi Samsung Pay.

Początkowo, latem tego roku, usługa Samsung Pay zostanie wprowadzona w Stanach Zjednoczonych i Korei, a następnie pojawi się w innych regionach, takich jak Europa czy Chiny, wraz z debiutem modeli telefonów Samsung GALAXY S6 i GALAXY S6 edge.

[Łukasz Szewczyk]