Na stronie zauba.com dostrzeżono nowy tablet Samsunga, który ukrywa się pod nazwą kodową SM-W700. Urządzenie testowane jest w Indiach, ma 12-calowy ekran i pracuje w oparciu o Windows.

W zeszłym miesiącu pojawiły się plotki, jakoby Samsung przygotowywał nowy tablet z systemem Windows 10. Niestety, wtedy dysponowaliśmy tylko niepotwierdzonymi informacjami.

Tymczasem na stronie internetowej zauba.com, która odpowiada za monitorowanie paczek dostarczanych do i z Indii, dostrzeżono nowe urządzenie Samsunga ukrywające się pod nazwą kodową SM-W700.

Zauba ujawnia nam pewne informacje na temat SM-W700. W opisie przesyłki widzimy, że jest to tablet z ekranem o przekątnej 12 cali. Natomiast litera "W" w nazwie kodowej sugeruje nam, iż jest to urządzenie z systemem Windows.

Jeśli wierzyć plotkom z zeszłego miesiąca, to Samsung SM-700 ma mieć wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości (2560 x 1600 lub 3840 x 2160 pikseli), a jego sercem ma być jeden z nowych procesorów Intel Core M oparty na architekturze Skylake. Tablet ma mieć także 4 GB pamięci operacyjnej RAM, a z ekranem będzie można pracować z użyciem piórka. Urządzenie waży podobno 600 gramów i ma być zamknięte w obudowie o grubości 6,2 mm.

Na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać. Trudno powiedzieć, kiedy Samsung pochwali się oficjalnie nowym tabletem z Windows. Możliwe, że jeszcze w tym roku i nie będzie czekać do targów CES 2016.