Ubiegły rok z pewnością Sega może zaliczyć do udanych. Firma udostępniła wyniki finansowe minionego roku fiskalnego, chwaląc się przy okazji planami na najbliższą przyszłość. Trzeba przyznać, że maluje się ona bardzo ciekawie!

W zamkniętym właśnie roku fiskalnym firmie udało się sprzedać aż 10,28 milionów gier, z czego największą popularnością bez wątpienia cieszyły się przede wszystkim Total War: Warhammer oraz Persona 5. Poprawę sytuacji finansowej Sega zapewniła sobie również dobrze przemyślaną restrukturyzacją firmy.

Z informacji udostępnionych przez przedstawicieli przedsiębiorstwa wynika również, że w ciągu najbliższych lat możemy spodziewać się wskrzeszenia tytułów, które, jak mogłoby się wydawać, dawno zostały już zapomniane przez twórców. Oprócz stworzenia ich kontynuacji firma obiecuje większą dostępność na różnych platformach, oraz jednoczesną premierę we wszystkich regionach.

Wśród tytułów, które w najbliższym czasie mają największe szanse na powrót wymienia się House of the Dead, Alpha Protocol, Jet Set Radio oraz Crazy Taxi.