Tydzień temu dotarły do nas informacje o firmy Qualcomm o prawdopodobnym opóźnieniu premiery najnowszego układu SoC, czyli modelu Snapdragon 810.

Business Korea, powołując się na wysoko postawionego pracownika jednego z partnerów Qualcommu, pisze: Qualcomm ma do rozwiązania poważne problemy. Snapdragon 810 przegrzewa się po osiągnięciu pewnego napięcia. Ponadto spowalnia pracę, gdy występują problemy w kontrolerze RAM. Jakby tego było mało odkryto błąd w driverze procesora graficznego Adreno 430. W związku z licznymi problemami i niemożnością szybkiego ich rozwiązania, Qualcomm poinformował podobno swoich partnerów, że powinni spodziewać się opóźnienia terminu rynkowej premiery procesora. Producenci elektroniki, którzy mieli zamiar wykorzystywać Snapdragona 810 w swoich najnowszych gadżetach, przesuną daty ich premier na drugą połowę przyszłego roku.

W krótkim komunikacie nie zdementowano wprawdzie powyższych rewelacji, ale zagwarantowano, iż pierwsze smartfony z procesorem Snapdragon 810 pojawią sie zgodnie z planem - w pierwszym kwartale przyszłego roku.

"Mogę powiedzieć, że wszystko w kwestii debiutu Snapdragon 810 pozostaje bez zmian i oczekujemy, że pierwsze komercyjne urządzenia z tym układem będą dostępne w pierwszym kwartale 2015 roku." - Jon Carvill, Senior Director of Public Relations firmy Qualcomm.

Dzięki temu wszyscy użytkownicy, którzy oczekują premiery Samsunga Galaxy S6, LG G4 czy HTC Hima mogą spać spokojnie. Smartfony te pojawią się w sklepach w pierwszej połowie 2015 roku.