Firma Sony już niebawem wprowadzi do sprzedaży nowy model tabletu, który ma być pokaźnych rozmiarów i oferować świetną wydajność. Poza tym sprzęt ten zostanie pokazany już w styczniu w Las Vegas.

Sony Xperia Z4 Tablet Ultra będzie wyświetlał obraz na ekranie 13 calowym typu Triluminos o rozdzielczości aż 3840 x 2400 pikseli (16:10). Pod maską zamontowano procesor Qualcomm Snapdragon 810 z zegarem 2,86 GHz, 6 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 64 GB pamięci przeznaczonej na pliki. Niestety nie podano czy otrzymamy do dyspozycji slot na karty microSD. Sprzęt ma być za to w pełni zgodny z PS4 Remote Play, co da nam możliwość gry w tytuły z najnowszej konsoli Sony. Nie będzie problemu ze skorzystaniem z aparatu fotograficznego o rozdzielczości 8 MPix, który otrzymał sensor Exmor RS i optykę Carl Zeiss. Miłym dodatkiem jest technologia wspierająca audio: S-Force Front Surround oraz DSEE HX.

W tablecie o grubości 8,6 mm znalazła się bateria 12100 mAh oraz system operacyjny Android w wersji 5.0 Lollipop. Czy taka specyfikacja rzeczywiście okaże się prawdziwa dowiemy się już za kilka tygodni.