Stojaki, podstawki oraz uchwyty do monitorów i telewizorów pozwalają na doskonałe zagospodarowanie przestrzeni w domu i w biurze. Dzięki nim możliwe jest zamontowanie monitora lub telewizora na ścianie, bezpośrednio na biurku (także poprzez jego przewiercenie, przy czym trzeba tutaj zwrócić uwagę na odpowiedni materiał - nie może on być zbyt miękki, np. sklejka) lub też na krawędzi biurka. Na co zwrócić uwagę przed zakupem stojaka pod monitor?


Stojak Na Monitor Komputerowy Arctic

Stojaki pod monitor dają duże możliwości w kwestii ustawiania monitora w poziomie, pozwalając na jego obracanie o 360 stopni. Oprócz tego niektóre ich modele umożliwiają również obrócenie monitora w pionie (co jest szczególnie przydatne wśród takich monitorów, które posiadają funkcję PIVOT), oraz ustawienie go pod różnymi kątami pochylenia. Szczególnie duże możliwości regulacji posiadają stojaki marki Silverstone. Stojaki pod monitory pozwalają na poprawienie pozycji siedzącej, dzięki temu, że po ich odpowiednim wyregulowaniu, jest możliwe ustawienie monitora na poziomie oczu. Osoba, która siedzi przy takim monitorze nie musi się więc pochylać co ma niebagatelny wpływ na zdrowie jej kręgosłupa.


Stojak Arctic Pod Monitor

Dla osób, którym zależy na zachowaniu dużej ilości przestrzeni na biurku, doskonały rozwiązaniem będzie stojak pod monitor przykręcany do krawędzi biurka. W ten sposób monitor zostanie zawieszony tuż nad biurkiem, a na tylnej części takiego biurka będzie można umieścić dokumenty czy przybory biurowe. Uchwyt biurkowy do monitora połączony ze stojakiem, pozwala na utrzymanie jednocześnie jednego, dwóch, trzech lub nawet czterech monitorów. Tak duże możliwości posiadają m.in. stojaki Arctic. Innym sposobem na oszczędzenie powierzchni na biurku jest specjalna aluminiowa podstawka na monitor. Można pod nią swobodnie przechowywać klawiaturę, mysz i inne akcesoria biurowe.


Stojaki pod monitor komputerowe

Producenci stojaków do monitorów wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, wprowadzają coraz częściej ciekawe rozwiązania, dzięki którym takie stojaki i uchwyty mogą spełniać wiele funkcji. Szczególnym upodobaniem cieszą się te wyposażone w porty USB. Stojaki z USB 3.0 umożliwiają podłączenie do nich nawet czterech urządzeń, a nawet ich ładowanie za pomocą prądu. Jak wybrać odpowiednio dopasowany model uchwytu ściennego?


Uchwyty do monitorów

Decydując się na zakup uchwytu ściennego, trzeba zwrócić uwagę na jego dwa podstawowe parametry. Pierwszym z nich jest maksymalny udźwig. Zamontowanie na uchwycie zbyt ciężkiego monitora bądź telewizora może skończyć się jego uszkodzeniem w związku z upadkiem. Najbardziej solidne uchwyty ścienne Maclean lub Meliconi mają udźwig do 75 kg. Niezwykle ważny przy wyborze właściwego stojaka lub uchwytu jest również jego standard VESA. Określa on maksymalne odległości między otworami mocującymi w milimetrach, zarówno w pionie, jak i w poziomie. Popularne standardy VESA to VESA 75x75, VESA 100x100, VESA 200x200, VESA 300x300 i VESA 400x400, choć możliwe są także inne konfiguracje. Standard VESA uchwytów mocujących należy dopasować do rozmiarów monitora lub telewizora.


Najpopularniejsi producenci:
Stojaki do monitorów Arctic
Stojaki do monitorów Maclean
Stojaki do monitorów Silverstone