Firma Tesoro poszerzy swoją ofertę o nową myszkę przeznaczoną dla graczy o nazwie Thyrsus. Urządzenie to będzie wykonane klasycznie, co ostatnio jest rzadkością na rynku gamingowym.

Thyrsus to myszka przeznaczona przede wszystim dla fanów gier MMO i MOBA, choć oczywiście nie jest to odgórne ograniczenie. Urządzenie wyposażono w sześć przycisków bocznych, którym można przypisywać dowolne makra. Warto dodać, że także pozostałe cztery przyciski myszki są konfigurowalne. Najważniejszym elementem Thrysusa jest oczywiście optyczny czujnik o rozdzielczości maksymalnej 8200 DPI. Czujnik zapewnia precyzyjne śledzenie ruchu przy prędkości do 150 cali na sekundę. W myszce zastosowano mikroprzełączniki Omrom, które mają żywotność 10 milionów kliknięć.

Myszka komunikuje się z komputerem poprzez interfejs USB (1 kHz). W komplecie otrzymamy aplikację Thyrsus Software, która pozwala na zmianę DPI, regulowanie koloru podświetlenia, przygotowanie makr i tworzenie profili. Nowość od Tesoro ma być dostępna od sierpnia w cenie 69 dolarów za sztukę.