Nadzwyczajną obywatelską i historyczną, ale też emocjonalną i refleksyjną porcję historii Polski - historii nas samych, naszych sukcesów i porażek, smutków i radości przyniesie specjalny kanał na żądanie TVP "25 lat wolności".

Kanał wystartuje poniedziałek 2 czerwca o godz. 14:00 i będzie tego dnia nadawał do godz. 24:00, we wtorek 3 czerwca dostępny będzie w godz. 12:00-24:00, w środę 4 czerwca - od 10:15 do 24:00, a w czwartek 5 czerwca - od 17:00 do 24:00..

W jego bogatej ofercie znajdzie się blisko sto pozycji: filmy dokumentalne i reportaże odnoszące się do kluczowych wydarzeń naszych powojennych i najnowszych dziejów, rejestracje historycznych wydarzeń (jak na przykład kluczowe fragmenty pielgrzymek Jana Pawła II do ojczyzny czy słynna debata Wałęsa-Miodowicz), archiwalne wydania programów informacyjnych z przełomowych chwil, a także transmisje na żywo z najważniejszych punków obchodów 25-lecia wolności. Całość relacji inkrustowana będzie piosenkami Jacka Kaczmarskiego.

"TVP - 25 lat wolności" jest bezpłatne i dostępne na trzy najpopularniejsze platformy dla telefonów komórkowych oraz tabletów: iOS, Android oraz Windows Phone. Można z niego również korzystać za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej po wejściu na stronę www.tvpstream.tvp.pl
[Łukasz Szewczyk]