Visa Europe ogłosiła, że użytkownicy debetowych i kredytowych kart Visa wydanych przez czołowe brytyjskie banki uzyskali dostęp do właśnie uruchomionej usługi Apple Pay.

Dzięki usłudze Apple Pay posiadacze urządzeń iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Watch, iPad Air 2 oraz iPad mini 3 mogą dokonywać płatności za pomocą tych urządzeń w sposób łatwy i bezpieczny przy pełnej ochronie danych. Płatności poprzez Apple Pay przyjmowane są we wszystkich terminalach płatniczych akceptujących płatności zbliżeniowe w całej Europie.

Według wyników badań przeprowadzonych na zlecenie Visa Europe, rozwiązania płatności mobilnych cieszą się ogromnym zainteresowaniem konsumentów, zwłaszcza użytkowników urządzeń z systemem operacyjnym iOS, spośród których 60% chciałoby płacić za zakupy smartfonem, co pozwala oczekiwać znaczącej popularyzacji Apple Pay.

- Popyt na mobilne płatności zbliżeniowe w połączeniu z faktem, że 70% Brytyjczyków posiada smartfon, oznacza że poszczególne elementy układają się w jednolitą całość, zapowiadając odejście od plastiku w kierunku płatniczych rozwiązań cyfrowych. Dzisiejszy debiut Apple Pay [w Wielkiej Brytanii] to jasny sygnał, że rozwiązania mobilne już wkrótce będą najchętniej wybieranym narzędziem do przechowywania i wykorzystywania kart płatniczych - komentuje Jeremy Nicholds, dyrektor zarządzający ds. rozwiązań mobilnych w Visa Europe.

Płatności z wykorzystaniem usługi Apple Pay dostępne są wszędzie tam, gdzie przyjmowane są płatności zbliżeniowe Visa. W Wielkiej Brytanii działa już ponad 410 tys. terminali zbliżeniowych w 250 tys. punktów usługowo-handlowych. W całej Europie liczba terminali zbliżeniowych przekracza 2,6 mln.

Z chwilą wdrożenia usługi, możliwość podłączenia debetowych lub kredytowych kart Visa do Apple Pay udostępniły swoim klientom banki MBNA, Nationwide, NatWest, RBS, Santander oraz Ulster Bank. W najbliższych miesiącach do grupy tej dołączą inne banki, wśród nich: First Direct, Halifax, HSBC, Lloyds i TSB.

[Łukasz Szewczyk]