Najnowsza gra Watch Dogs jest gorsza niż gra GTA IV sprzed ponad 6 lat. Taką tezę wysnuł i uwodnił jeden z graczy, który fragmenty z rozgrywki opublikował na swoim kanale na Youtube: Eduard Mackarchew.

Warto pamiętać że Watch Dogs dopiero co się pojawi, a GTA IV doczekał się bardzo wielu poprawek i aktualizacji.

Autor w dwóch filmach pokazał kilkanaście elementów porównawczych. Niestety trzeba zgodzić się z autorem że Ubisoft stworzył fuszerkę.


Na pierwszy ogień idą cienie w świetle reflektorów - w przypadku gry Watch Dogs wyraźnie widać, że coś jest nie tak.

Druga sprawa to to że w Watch Dogs samochód jadąc po schodach zachowuje się jakby jechał po płaskiej powierzchni, w GTA wygląda to znacznie realistycznie widać jak koła pokonują stopnie.

Brak zniszczeń na otoczeniu, w GTA IV można niszczyć otoczenie, w Watch Dogs uderzanie samochodem w ściany nie pozostawia na nich żadnych śladów czy pęknięć.

Kolejny zauważony błąd to brak krwi na samochodach po przejechanych przechodniach. W GTA IV na masce wyraźnie widać krew, podczas gdy w Watch Dogs nie ma żadnych śladów.

Woda i prawa fizyki, w GTA IV samochód wpadając do wody wywołuje powstanie charakterystycznej fali w postaci okręgów, w Watch Dogs widać jedynie plusk.

Dalej to sprawa zniszczeń samochodów. W tym zestawieniu GTA IV również wypada o dużo lepiej. W w Watch Dogs obrażenie sa mniej dokładne a samochody prawie pancerne.

Ciekawą sprawą jest kwesta odbić w witrynach sklepów. W GTA odbicia są realistyczne i zawierają w dużej mierze to, co faktycznie znajduje się naprzeciwko. W Watch Dogs odbijają się jakieś randomowe krajobrazy.

Dalej twórca porównania pokazuje spotkanie samochodu z hydrantem. W Watch Dogs woda tryska przez samochód, tak jakby go w ogóle nie było.


W drugim filmie autor dostrzega więcej drobnych błędów. Na pierwszy ogień idzie zbyt łatwe włamywanie się do samochodów w WD. Druga sprawa wydaje się ważniejsza - brak reakcji podłoża i wody na pociski od pistoletu.

W GTA 4 znacznie lepiej wygląda tez sprawa interakcji z ludźmi na ulicy, którzy w GTA tracą równowagę, wywracają się itp. W WD są stabilni jak pień.

Ostatni aspekt też jest na plus GTA, a jest mim odporność przechodniów na strzały. W DW ludzie zawsze padają już po pierwszym strzale, w GTA jest to bardziej realistyczne, ludzie krwawią i do ich zabicia z krótkiej broni potrzeba przynajmniej kilku strzałów.Watch Dogs to przygodowa gra akcji o otwartym świecie produkowana przez Ubisoft Montreal. Gra zostanie wydana 27 maja 2014 roku. Jest to zawierający wpływy cyberpunkowe tytuł, który umożliwia graczowi włamywanie się do różnych systemów elektronicznych, co pomaga mu w osiągnięciu jego celów. Produkcja została zaprezentowana po raz pierwszy podczas konferencji prasowej Ubisoftu.

Demo Watch Dogs zaprezentowane podczas E3 spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony krytyków, którzy chwalili produkcję za wysoki poziom graficzny, mimo że zostanie wydana także na starą generację konsol, oraz unikalną rozgrywkę

Ubisoft rozpoczęło prace nad grą w 2010 roku i wyjawiło, iż gra pojawi się na wielu plaformach: Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 4 oraz Microsoft Windows, a także ewentualnie także na najnowszych. Zapowiadane jest także DLC, które będzie zawierało nowego bohatera, nowe misje i bronie wraz z zawartością ekskluzywną.