Firma Western Digital według swoich badań powinna w tym roku uzyskać mniejszą sprzedaż dysków twardych. To ma być jedno z następstw dużego wzrostu popularności nośników półprzewodnikowych.

Dyretor generalny, pan Steve Millign zapowiedział, że jego firma w tym roku będzie miała mniej zamówień na HDD. Sprzedaż będzie jednak głęboko zależna od tego, ile komputerów przenośnych będzie wyposażonych w nośniki SSD. Prawie pewnym jest, że tych będzie coraz więcej. Już teraz mocne cięcia cen dotyczą modeli 256 GB. Pod koniec roku mają one kosztować zaledwie 70 dolarów. To cena, jaka teraz obowiązuje w przypadku dysków twardych 500 GB. Samo WD planuje niebawem rozpocząć produkcję tanich dysków SSD, które będą wyposażone kontroler JMicron (podpisano już umowę).

W ostatnim kwartale Western Digital zanotował przychód o wartości 3,9 miliarda dolarów oraz zysk 460 milionów dolarów. Dział pamięci NAND był o 20% bardziej rentowny w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego i dał zysk 187 milionów dolarów.