Na konto firmy Western Digital trafiła mała wtopa. Producent został zmuszony do rozpoczęcia procesu wymiany urządzeń z serii HGST Ultrastar. Konieczność wymiany dysków twardych spowodowana jest wysoką awaryjnością konstrukcji.

Przedstawiciele WD podkreślają, że problem nie dotyczy wszystkich Ultrastarów, a jedynie jednej partii produkcyjnej. Nie wszyscy posiadacze modeli powinni więc wpadać w panikę, jednak z pewnością ciężko im będzie w pełni zaufać swoim nabytkom.

Pech chciał, że urządzenia te trafiły na rynek korporacyjny, który bądź co bądź powinien cechować się niezawodnością nie schodzącą poniżej pewnego poziomu. W przypadku HGST Ultrastar poprzeczka ta stanowczo została naruszona, i Western Digital musiał podjąć decyzję o wymianie sprzętu.

Producent będzie identyfikował wadliwe egzemplarze w oparciu o numery seryjne. Przedsiębiorstwa, które nabyły Ultrastary powinny w tej sytuacji udać się więc do producenta w celu sprawdzenia, czy nie są narażeni na błędy i ewentualną wymianę towaru.